ПРО НАС

Що таке Шотокан карате

Шотокан – класичний стиль карате-до, що заснував Гічин Фунакоши популяризатор загального карате-до в усьому світі. Також він є одним з найпопулярніших видів карате.
Цей стиль увібрав в себе та доповнив дві школи «тоте» Сьорей-рю та Сьорин-рю, що практикувались на острові Окінава та ведуть свою історію з жорстких течій китайського ушу.

Виникнення цього стилю зумовило бажання наблизити течії Окінавського «тоте» до японських традицій та самурайській культурі «Будо».
Так «карате» набуло приставку «карате-до» що означає шлях, та ще ряд змін. Стиль Шотокан Гічина Фунакоши ввібрав всі зміни як академічний стиль карате, а також всі 26 ката класичні для карате-до.

Також для нього характерно низькі та широкі стійки, що зумовлюють більш лінійну жорстку та динамічну тактику бою. Це зумовлено одним з основних принципів карате «один удар – один поєдинок».
Але всупереч жорсткості та динамічності поєдинків карате це мистецтво завжди позиціонувалось винятково як система для самозахисту та розвитку духу через тренування та зміцнення тіла.

Тренер Володимер Зеленов

Володимир Зеленов, почав свій шлях в бойових мистецтвах з рукопашного бою в віці 10 років. В ті часи в СССР було дозволено тільки самбо, бокс, греко-римська боротьба, та рукопашний бій.
Народився та ріс Володимер в місті Караганда, республіка Казахстан межувала з Китаєм і культурний обмін не зміг оминути східні бойові мистецтва.
Тренер Володимира Зеленова теж був з Китаю тому в систему тренувань увійшло ушу, айкідо, тхеквандо.

Під час перебудови тренер змінив фах та зайнявся бізнесом. І з 1989 Вова перейшов в секцію карате Геннадія Юрієвича що мав другий дан по Шотокан карате.
Після переїзду в Україну в 1991 він продовжив займатися карате, а у віці 15 років почав тренувати під адміністративним управлінням тренера.
Став п’ятикратним чемпіоном області, чемпіоном України 2007 р. (м. Бердянськ), призер кубку світу 2007 р. (м. Луцьк) та призер кубку світу в 2008 (Швеція, категорії 22-35 років куміте, третє місце), чемпіоном Європи 2011 (Австрія друге місце). В даний час член збірної команди України (версія ВФК ЯАК). У 2013 році в Житомирському інституті І. Франка здобув вищу педагогічну освіту.

В 2006 став головою представництва Житомирської області всеукраїнської федерації карате JKA. Сам він говорить про карате наступне: «Я обрав та займаюсь саме цим бойовим мистецтвом тому що карате Шотокан мені сподобалось своєю технікою, а також можливістю удосконалювати свій характер. Це на мій погляд найбільш дієва методика самозахисту. Тут присутня базова техніка що сама по собі достатньо потужна та є можливість реалізувати різноманітні стратегії та тактики ведення бою. Причому я вважаю, що в тактиці карате є багато основних принципів які варто вивчати в деталях! Взагалі карате – стиль мого життя».

За сім років існування секції спортсмени регулярно відвідували на чемпіонати України, Європи та світу, і не повертались з порожніми руками.

Тренер Кирил Зеленов

Почав займатися карате у віці 6 років. За 18 років стажу став трьократним призером чемпіонату області. Та двічі призером чемпіонату України за версією JKA та Bogu-budo.

На даний момент веде тренування на базі школи №10